Northampton. W sercu Anglii.

 

Dla kogo?

 

Dla młodzieży w wieku 10-17 lat lub 13-18 lat dla opcji akademickiej. Poziomy znajomości języka angielskiego: A1-B1+.

 

Główne zalety.

 

Główne zalety wyjazdu do Northampton to znakomita kadra osiągająca znakomite rezultaty w pracy z młodzieżą, 24-godzinna opieka na obozowiczami, małe grupy do nauki języka angielskiego oraz bogaty program kulturalno-oświatowy, wypełniony od rana do nocy. Zajęcia popołudniowe to znakomita okazja do integracji z osobami z różnych kultur, a urozmaicony program wycieczkowy pozwoli poznać Anglię z wielu stron. Obóz jest przeznaczony dla maksymalnie 70 osób, reprezentujących kultury z całego świata. 

Lokalizacja.

 

Bosworth College w 200-tysięcznym Northampton, znajdującym się 100 km na północ od Londynu. Northampton jest znane przede wszystkim ze światowej jakości obuwia takich firm jak Crockett&Jones (unieśmiertelnione w serii o agencie 007), Edward Green czy Church's. Centralne usytuowanie pozwala na szybkie wycieczki czy to do Londynu, czy też do Cambridge lub Windsor. Bosworth College jest placówką akredytowaną przez British Council.

 

Plan zajęć dnia.

 

Od poniedziałku do piątku w godzinach porannych (oprócz śród), a także w godzinach wczesnopopołudniowych w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki odbywają się zajęcia z języka angielskiego w grupach do 10 osób w wymiarze 27 lekcji tygodniowo. Dla osób, które odbywają kurs z zajęciami dodatkowymi, odbywają się one cztery dni w tygodniu w godzinach popołudniowych.

 

PROMOCJA: w podstawowej cenie kursu osoby w wieku 13-18 lat mogą wybrać profil akademicki i naukę w języku angielskim przedmiotów pod kątem brytyjskiego odpowiednika egzaminu maturalnego. To znakomita okazja do zaznajomienia się ze specyfiką nauki akademickiej w języku angielskim!

  

W niedziele w godzinach wczesnopopołudniowych obozowicze jadą na wycieczki lokalne.

  

Od poniedziałku do piątku (oprócz śród) oraz w niedzielę popołudniu i wieczorem maja miejsce zajęcia integracyjne dla wszystkich obozowiczów.

 

Środa i sobota jest przeznaczana na całodzienną wycieczkę, po której następuje wieczorne spotkanie przy grillu.

 

Zakwaterowanie/posiłki.

 

Obozowicze zakwaterowani są w domach studenckich należących do college'u, w większości w pokojach 1- lub 2-osobowych, okazjonalnie w 3-osobowych. Organizatorzy programu letniego dbają o to, by w pokoju nie mieszkały ze sobą osoby tej samej narodowości, które rozmawiałyby między sobą w swoim ojczystym języku zamiast angielskiego. Każdy dom studencki jest nadzorowany przez dorosłego opiekuna domu cały czas w trakcie przebywania na jego terenie obozowiczów, także w trakcie nocy. Domy studenckie są wyłącznie dla chłopców lub dziewcząt, nie ma mieszanych.

  

Posiłki odbywają się na terenie college'u w stołówce akademickiej 3 razy dziennie, rano, popołudniu i wieczorem. Stołówka przygotowuje wszystkie posiłki samodzielnie, a nie na zasadzie dowożonego cateringu. Istnieje możliwość dostosowania diety w przypadku takiej konieczności.

 

Cena/ dojazd w przypadku wyjazdu dwutygodniowego.

 

Dokładna cena zależy od długości pobytu oraz wyboru zajęć dodatkowych. Prosimy o kontakt w celu uzyskania dokładnych informacji. W przypadku wyjazdu na pierwsze dwa tygodnie wakacji letnich - lecimy z obozowiczami do i z Anglii, bez dodatkowych kosztów! 

 

Minimalny czas pobytu to dwa tygodnie.

 

Istnieje możliwość wzbogacenia kursu o dodatkowe zajęcia prowadzone w języku angielskim. W roku 2020 dodatkowe opcje obejmują zajęcia plastyczne, naukę tenisa, tworzenie filmów oraz gokarty, robotykę a także opcję akademicką. Prosimy o kontakt w razie zainteresowania tymi dodatkami.

 

Dojazd do Northampton.

 

Samolotem na lotnisko Luton w niedzielę poprzedzającą rozpoczęcie zajęć. W ramach obsługi znajdujemy najkorzystniejszą opcję przelotu dla Państwa. Optymalny moment na podjęcie decyzji o wyjeździe i rozpoczęciu poszukiwania lotów to najpóźniej koniec marca.