brzmi znajomo?

Twoje dziecko idzie do 4 klasy SP i obawiasz się czy poradzi sobie z gramatyką? Albo chcesz mieć pewność, że za kilka lat bez problemu zda egzamin ósmoklasisty? A może Twoje dziecko uczy się angielskiego już od jakiegoś czasu i wydaje Ci się, że wciąż niewiele potrafi? Mamy na to sposób!

Dzięki intensywnemu programowi Zgłoskowicze co roku wchodzą o poziom wyżej, a swoje umiejętności potwierdzają przez niezależnych ekspertów na międzynarodowych egzaminach Cambridge.

Gramatyka = komunikacja

Gramatyka jest największą nowością w klasie 4. Samodzielne budowanie zdań potrafi być trudne jeśli styczność z nim mamy jedynie w książce.
Zgłoskowice uczą się używać gramatyki w praktyce.

 

Ćwiczą czas teraźniejszy ciągły (Present Continuous)? Jedna osoba pokazuje jakąś czynność, a reszta zgaduje co ona robi (-Are you dancing? – Yes, I am!)

 

Ćwiczą czasy przeszłe? W parach odpowiadają na pytania o swoich wakacjach. (-Where did you go? – I went to Italy).


Zgłoskowicze potrafią:

 

Już w 4 klasie, po roku nauki: mówić o sobie i swoich umiejętnościach, o tym co mają, co robią na co dzień lub w danej chwili, robić przewidywania i mówić o swoich planach na przyszłość, opowiadać o tym co robili w przeszłości; rozumieć zakazy i nakazy a także robić porównania.

testy i egzaminy cambridge

Zgłoskowicze przygotowują się do testów Cambridge w ramach zajęć oraz piszą bezpłatne próbne testy.

 

To nauka praktycznego języka i rozwój wszystkich 4 umiejętności: mówienia, rozumienia ze słuchu, czytania i pisania.

 

Osoby chętne mogą podejść do prawdziwego egzaminu i potwierdzić swoją znajomość angielskiego uzyskując certyfikat językowy.  Nie boimy się niezależnej oceny!

 

Zgłoskowicze zdają testy:

 

A1 Movers (poziom byłego testu szóstoklasisty) - w 4 SP

A2 Flyers - w 5 SP

A2 KEY for Schools (poziom  testu ósmoklasisty) w 6 SP.

 

Z nami dokładnie wiesz na jakim poziomie Twoje dziecko będzie za rok, za dwa lub za trzy lata.

 INTENSYWNY kurs, AMBITNY PROGRAM

Zgłoskowicze robią szybkie postępy i w przyszłości są przygotowani do szkolnych egzaminów z co najmniej dwuletnim wyprzedzeniem. Poziom samodzielności potwierdzony międzynarodowym certyfikatem B2 First (FCE) w wieku 16 lat jest u nas do zrobienia! 

 

·      72 lekcje od połowy września do końca czerwca (zgodnie z kalendarzem MEN)

·      zajęcia 2 x tygodniu po 90 minut (z krótką przerwą w środku)

·      108 godzin zegarowych (nie lekcyjnych!) nauki


(...) My również bardzo cieszymy się, że Pola ma okazję chodzić do (naszym zdaniem) najlepszej szkoły na miasteczku. Widzimy zmiany, które zaszły w Poli od momentu kiedy dołączyła do Państwa szkoły.  Jednocześnie pragnę przekazać podziękowania dla Pana Moyo, który fenomenalnie wpływa na dzieci i angażuje je do nauki języka :) oraz dla Państwa za stworzenie tak przyjaznego miejsca.

 

 Ewelina Grab-Łosek

Złote Zgłoski to świetna szkoła. O skuteczności metod oraz podejścia do dzieci najlepiej świadczą wyniki - w przypadku naszego dziecka - zdany egzamin na poziomie B1, egzamin ósmoklasisty - 100%, czytanie książek po angielsku, świetne rozumienie tekstów piosenek, poprawianie rodziców w wymowie :) itp. Poza tym szkoła ma bardzo indywidualne podejście do dzieci i jest bardzo otwarta na wsparcie i współpracę z rodzicami. Polecam w 100%.

 

Anna Jędrasik

   ”

Jesteśmy bardzo zadowoleni z nauki w ZZ.

 

Wyniki Filipa są bardzo dobre. Widać duży progres. U kilku nauczycieli po testach został zakwalifikowany na poziom B1+ (Filip jest w klasie 6 SP - przyp. red.), byli też bardzo zdziwieni jego poziomem, co jest niewątpliwą zasługą Państwa szkoły, bo poza nią nie robiliśmy z Filipem nic.  

 

Katarzyna Boruta

   ”

Dziękuję również za ten rok nauki. Julka bardzo dobrze czuje się u Państwa w szkole i odnajduje dzięki Wam coraz większą radość w nauce angielskiego. Cieszę się, że trafiła do Was! Życzę udanych wakacji i do zobaczenia we wrześniu.

Magda Krasztel 

Jak to działa?

ü  Zgłoskowicze „żyją angielskim”: czytają książki w oryginale, oglądają telewizję lub filmiki w Internecie, grają w gry, komunikują się z rówieśnikami z całego świata, dobrze sobie radzą na zagranicznych obozach językowych lub wyjazdach i planują studia lub pracę za granicą.

 

ü  Zgłoskowicze lubią przygotowania do testów Cambridge, a sukcesy na prawdziwych egzaminach dodają im skrzydeł. Bardzo często zdają je z wyróżnieniem lub maksymalnym wynikiem.

 

ü  Nauka praktycznego języka sprawia, że Zgłoskowicze mogą mówić o sobie i podtrzymywać rozmowę na znane im tematy, rozumieć język mówiony i wyodrębniać w rozmowie ważne informacje (daty, ceny, adresy, miejsca), rozumieć różnego rodzaju teksty i znajdować w nich ważne informacje a także potrafią tworzyć własne teksty takie jak odpowiedzi na wiadomości email czy historyjki.

 

ü  Rodzice Zgłoskowiczów wiedzą na jakim poziomie zaawansowania znajduje się ich dziecko oraz ile czasu zajmie opanowanie kolejnego poziomu.

 


OPINIE o testach cambridge

(...) Bardzo dziękujemy za przyjazne przeprowadzenie egzaminu. Bez stresu z umilaczami typu soki i ciasteczka, a najbardziej za wspaniałego odstresowujacego Buddę!
Roch powiedział, że lepiej być nie mogło.


Mama Rocha

(...) Hani bardzo odpowiadał przebieg egzaminu, szczególnie ciasteczka i sok w przerwach. Twierdzi, że to pozwalało jej się wyluzować.

 

Cały test wydawał jej się trudniejszy niż te próbne, łatwiej jej się rozmawia po angielsku z panią Swietłaną niż z obcą osobą. Stres oczywiście również był większy. Organizacja była jednak tak dobra, że Hania wspomina egzamin bardzo miło. 

Mama Hani

OPINIE rodziców zgłoskowiczów

(...)to dzięki Wam to wszystko się zadziało i dalej trwa, pasja do języków.


W weekend mieliśmy gości ze Szwecji, byliśmy pod wrażeniem Natalii poziomu, akcentu i swobody 
wypowiadania się, Bartek troszkę mniej się udzielał , ale wsłuchiwał się i odpowiadał na zadane pytania :)

Natomiast otrzymałam informację ze szkoły od Bartka , że został laureatem III stopnia w ogolnopolskim konkursie Memory Master z wynikiem ponad 90 % !!!
Dyplom wkrótce , to prześlę ;)

Dziękujemy za wkład i zaangażowanie w naukę !!

 

Mama Bartka i Nataliinajczęściej zadawane pytania

Pytanie:

Odpowiedź:

Moje dziecko chodziło już wcześniej na angielski. W jakiej grupie się znajdzie?

Po rozmowie poziomującej wspólnie z metodykiem wybieramy dla dziecka odpowiednią grupę biorąc pod uwagę jego wiek oraz faktyczny poziom zaawansowania a w niektórych przypadkach także inne kryteria (np. zdane egzaminy lub trudności w nauce). Skontaktuj się z nami, żeby dowiedzieć się więcej.


Pytanie:

Odpowiedź:

Jak dowiem się czy moje dziecko robi postępy?

Zauważysz to po tym, że Twoje dziecko chętnie chodzi na angielski, radzi sobie ze szkolną nauką, samodzielnie rozwiązuje zadania domowe oraz używa angielskiego na co dzień. Otrzymasz od nas także ocenę opisową w której opiszemy każdą umiejętność Twojego dziecka. W celu uzyskania niezależnej oceny zewnętrznej zapraszamy do zapisania dziecka na test lub egzamin Cambridge.


pytanie:

Odpowiedź:

Czy szkoły państwowe uznają testy i egzaminy Cambridge?

Niektóre szkoły uznają takie certyfikaty wstawiając dzieciom dodatkowe dobre oceny, dając promocję do bardziej zaawansowanej grupy lub dając dobre oceny na półrocze. Naszym głównym celem jest jednak zmotywować dziecko do nauki, dać poczucie sukcesu a także zapoznać z formatem testów Cambridge, aby w przyszłości podejście do najbardziej rozpoznawalnego na świecie egzaminu B2 First (FCE) było bułką z masłem.


Pytanie:

odpowiedź:

Czy każde dziecko musi przystąpić do egzaminu? 

Podejście do egzaminu nie jest celem samym w sobie, ważna jest też droga do celu. W trakcie przygotowań rozwijamy wszystkie 4 kompetencje językowe, poznajemy pomocne w szkole strategie egzaminacyjne i rozwiązujemy zadania testowe. Testy zawierają praktyczne zadania, z którymi uczniowie mogą mieć do czynienia na co dzień: mówienie o sobie i swoich zainteresowaniach, uzyskiwanie i podawanie różnych informacji, znalezienie ważnych informacji w tekście lub rozumienie komunikatów. 

Każdy Zgłoskowicz zapoznaje się z formatem egzaminu co pomaga zniwelować strach przed prawdziwym testem. Ostateczną decyzję można podjąć po uzyskaniu wyniku testu próbnego. Sesje egzaminacyjne odbywają się w siedzibie Złotych Zgłosek w gronie znanych Zgłoskowiczom osób co również pomaga czuć się pewniej. Jeśli dziecko czuje, że chciałoby podjąć wyzwanie - polecamy podejście do testu. W przypadku dużego strachu lub niepewności nie ma przymusu.


pytanie:

odpowiedź:

Ile jest osób w grupie?

Maksymalnie 8. To pozwala nauczycielowi poświęcić uwagę każdemu uczniowi z osobna, ale też zorganizować gry i ćwiczenia na mówienie w grupach i parach.


Pytanie:

Odpowiedź:

Czy jest możliwość indywidualnych zajęć?

 

Nie udzielamy korepetycji, ponieważ dzieci najlepiej się uczą i rozwijają swoje kompetencje w grupie. Na odmianę od dorosłych nie boją się popełnić błąd i „wyjść na głupka”. Odrabianie szkolnych lekcji o rozdział do przodu czyni dziecko zależnym od pomocy nauczyciela, pomaga rozwiązywać zadania do testów i zapewnia dobre oceny w szkole, ale nie uczy samodzielności językowej i nie skupia się na rozwijaniu wszystkich 4 umiejętności, na których nam zależy w Złotych Zgłoskach: rozumieniu ze słuchu, czytaniu, pisaniu i MÓWIENIU. 


Masz więcej pytań?

Chętnie na nie odpowiemy!


Zadzwoń do nas lub zostaw wiadomość, a my oddzwonimy lub odpiszemy w ciągu 24 godzin.

78 23 84 333 - Swietłana Lewiszko PODOBA CI SIĘ NASZE PODEJŚCIE DO NAUCZANIA?

Wyślij zgłoszenie i zarezerwuj miejsce w grupie. Jako kameralna szkoła mamy ich ograniczoną ilość, a we wrześniu często brakuje już wolnych miejsc.