brzmi znajomo?

Twoje dziecko uczy się angielskiego od dłuższego czasu, ale chcesz aby poczyniło jeszcze szybsze postępy? Albo chcesz, aby potwierdziło swoje umiejętności zdając międzynarodowy egzamin CambridgeA może Twoje ambitne dziecko chce dostać się na prestiżowe studia z wykładowym angielskim? Mamy na to sposób!

 

Planujemy naukę Twojego dziecka tak, że dokładnie wiesz  czego się spodziewać po roku, dwóch lub trzech latach nauki. Dzięki intensywnemu programowi Zgłoskowicze od klasy 7 średnio co dwa lata wchodzą o poziom wyżej, a swoje umiejętności potwierdzają przez niezależnych ekspertów na międzynarodowych egzaminach Cambridge. 

testy i egzaminy cambridge

Przygotowanie do egzaminów to nauka praktycznego języka i rozwój wszystkich 4 umiejętności: mówienia, rozumienia ze słuchu, czytania i pisania.  

 

Zgłoskowicze przygotowują się do testów Cambridge w ramach zajęć oraz piszą bezpłatne próbne testy.

 

Osoby chętne mogą podejść do prawdziwego egzaminu i potwierdzić swoją znajomość angielskiego uzyskując certyfikat językowy.  Nie boimy się niezależnej oceny!

 

Właściciele marki -czynni egzaminatorzy ustni Cambridge - czuwają nad odpowiednim przygotowaniem Zgłoskowiczów.

 Zgłoskowicze zdają testy:

 • B1 Preliminary (poziom obecnej matury podstawowej) - w 8 klasie szkoły podstawowej
 • B2 First (poziom obecnej matury zaawansowanej) - w 2 klasie szkoły średniej
 • C1 Advanced  (poziom zaawansowany) - w 4 klasie szkoły średniej.

 

angielski po angielsku

Żeby nauczyć się mówić po angielsku, trzeba ... mówić po angielsku. Zajęcia prowadzimy wyłącznie w języku angielskim, wyjaśniamy znaczenie słów i gramatyki za pomocą kontekstu sytuacyjnego bez użycia języka polskiego, a Zgłoskowicze szybko się do tego przyzwyczajaja i idą w nasze ślady.

Na tych poziomach Zgłoskowicze potrafią:

 • B1 Preliminary - płynnie rozmawiać na tematy z życia codziennego. Ich prace pisemne mają długość do 120 słów.
 • B1+ : dyskutować na tematy abstrakcyjne, przy użyciu niektórych zaawansowanych środków językowych. W pracach pisemnych do 190 słów wykorzystują język idiomatyczny .
 • B2 i wyżej: prowadzić kilkunastominutowe debaty na dowolne tematy. Ich prace pisemne przekraczają 200 słów i są pełne zaawansowanych środków językowych.

komunikacja

Na zajęciach od poziomu B1 wzwyż stawiamy na intensywną komunikację. Organizujemy dużo ćwiczeń i gier na mówienie i zachęcamy do tworzenia rozbudowanych wypowiedzi, używania zaawansowanego słownictwa oraz nie tylko płynności, ale i staranności mówienia na każdym etapie zajęć.

Zgłoskowicze zyskują:

 • swobodę wypowiedzi przy szybkim tempie komunikacji
 • większą wiarę we własne siły
 • skuteczność w używaniu szerokiego zasobu słownictwa i struktur gramatycznych w zależności od potrzeb
 • wszechstronne przygotowanie do egzaminów Cambridge English

 


motywacja

Dobieramy takie tematy zajęć, dzięki którym Zgłoskowicze czują chęć wyrażania swojego zdania. Stopniowe poszerzanie swojej wiedzy wzmacnia w nich pewność siebie, dzięki czemu zaczynają samodzielnie szukać kontaktu z angielskim poprzez słuchanie muzyki, czytanie, komunikację z rówieśnikami z całego świata i oglądanie materiałów anglojęzycznych w internecie bądź telewizji. Stawiamy im kolejne wyzwania, przez co nie mają czasu na to, aby spocząć na laurach.

 Zgłoskowicze cenią sobie:

 • wiele okazji do komunikacji w trakcie zajęć
 • wyselekcjonowane materiały video, które pozwalają poznawać nowe słownictwo
 • oryginalne materiały ze świata anglojęzycznego, które pozwalają im uczyć się nowych rzeczy o świecie
 • poczucie kontroli nad tym, jak się porozumiewać w języku angielskim
 • przygotowania i udział w egzaminach Cambridge, które motywują do systematycznej pracy i dają ogromne poczucie sukcesu 


INTENSYWNY kurs, AMBITNY PROGRAM

Zgłoskowicze robią szybkie postępy i w przyszłości są przygotowani do szkolnych egzaminów z co najmniej dwuletnim wyprzedzeniem. Poziom samodzielności potwierdzony międzynarodowym certyfikatem B2 First (FCE) w wieku 16 lat jest u nas do zrobienia! 

 

·      72 lekcje od połowy września do końca czerwca (zgodnie z kalendarzem MEN)

·      zajęcia 2 x tygodniu po 90 minut (z krótką przerwą w środku)

·      108 godzin zegarowych (nie lekcyjnych!) nauki


co zapewniamy ?

ü  Nauka praktycznego języka od początku pozwala Twojemu dziecku porozumiewać się płynnie i skutecznie w języku angielskim (w odpowiednim do wieku i poziomu zaawansowania zakresie). 

 

ü  Sprawdzamy postępy nauczania i informujemy o nich poprzez regularną informację zwrotną dla każdego uczestnika zajęć. Dodatkowo przeprowadzamy zapowiedziane testy po każdym rozdziale podręcznika i okazjonalne krótkie niezapowiedziane testy. Stosujemy także oceny opisowe, aby w pełni informować Cię o postępach Twojego dziecka. 

 

ü  Bardzo Intensywny i ambitny program Złotych Zgłosek zapewnia Twojemu dziecku pełną samodzielność na każdym poziomie nauki.  

 

ü  Podejście do egzaminu Cambridge to gwarancja sukcesu. Nasi uczniowie osiągają wyniki dużo powyżej średniej światowej. Dowody na to - poniżej!

 

Wyniki egzaminów Zgłoskowiczów

Przedstawiamy wyniki egzaminów A2 KEY oraz B1 Preliminary w latach 2016-2019.

 

Od lewej do prawej: wynik ZZ, wynik w Polsce, wynik na świecie. Kilknij na poszczególne grafiki, żeby je powiększyć.OPINIE o wynikach egzaminów

(...) bardzo się cieszymy. To rzeczywiście wspaniały akcent na koniec roku szkolnego i dobra motywacja na przyszłość! Franio był przeszczęśliwy.
Dziękujemy za wsparcie Frania przez cały rok i konsekwentne przygotowanie do egzaminu!


Katarzyna Jackowska

(...) Mikołaj się bardzo cieszy z tego wyniku i

sam z siebie powiedział, że może w takim razie powinien pójść do wyższej grupy, bo bardzo mu zależy, aby jak najszybciej zdać egzamin C2.:) Strasznie się ambitny pod tym względem zrobił ostatnio i faktycznie mu zależy by być jak najlepszy - widzę też, że ma satysfakcję z tego, że jego poziom znajomości językowej jest potwierdzany kolejnymi certyfikatami. (...)

Tata Mikołaja 

OPINIE rodziców zgłoskowiczów

(...) to dzięki Wam to wszystko się zadziało i dalej trwa, pasja do języków.


W weekend mieliśmy gości ze Szwecji, byliśmy pod wrażeniem Natalii poziomu, akcentu i swobody 
wypowiadania się, Bartek troszkę mniej się udzielał , ale wsłuchiwał się i odpowiadał na zadane pytania :)

Natomiast otrzymałam informację ze szkoły od Bartka , że został laureatem III stopnia w ogólnopolskim konkursie Memory Master z wynikiem ponad 90 % !!!
Dyplom wkrótce , to prześlę ;)

Dziękujemy za wkład i zaangażowanie w naukę !! 

 

Mama Bartka i Natalii


sukcesy zgłoskowiczów

(...) Bardzo dziękujemy za wszystkie lata zaangażowania w nauczanie Bernarda. Jesteśmy z niego dumni. Nawet nie przypuszczaliśmy, że uda mu się osiągnąć taki poziom. Wierzymy, że zawsze może być lepiej, ale to już zależy od Bernarda.

 

Pomimo, iż Bernard nie jest systematyczny i mógłby więcej poświęcić czasu na naukę, potrafił sprostać zadaniu i zdał egzaminy wstępne na poziom C1 (testy Cambridge) do szkoły Thames British School Włochy Campus, gdzie wybiera się od września do 10 klasy z maturą IB.  Duże wyzwanie przed nim i moc nauki.

Jeszcze raz bardzo dziękujemy. Nie byłoby sukcesu Bernarda - bez Was, Drodzy Państwo -, dlatego serdecznie jeszcze raz dziękujemy.

Katarzyna Jarowska


najczęściej zadawane pytania

pytanie:

Odpowiedź:

Czy nauka w Złotych Zgłoskach gwarantuje sukces językowy?

Tak, nauka w naszej Szkole gwarantuje sukces językowy przy współpracy ze strony ucznia. Będziemy oczekiwać od Twojego dziecka, aby było zaangażowane w trakcie zajęć, używało wyłącznie języka angielskiego w komunikacji na zajęciach, a także systematycznie odrabiało prace domowe (zadajemy je regularnie, ale nie więcej niż 2-5 ćwiczeń) oraz uczęszczało na zajęcia. Spełnienie tych warunków gwarantuje, że Twoje dziecko będzie rozwijało swoje umiejętności tak, aby osiągnąć sukces na miarę swoich możliwości. Nasi uczniowie nie tylko zdają z wyróżnieniem egzaminy Cambridge, ale także dostają się na najlepsze uczelnie światowe w Wielkiej Brytanii oraz zdobywają dyplomy ukończenia zagranicznych uniwersytetów. Mamy doświadczenie w tej dziedzinie i nie zawahamy się go użyć. :).

 


Pytanie:

Odpowiedź:

Dlaczego nauka od poziomu B1 jest wolniejsza niż wcześniej? 

Od poziomu B1 wzwyż nauka języka angielskiego zawiera nieporównywalnie większą dawkę słownictwa. Przykładowo, opanowanie poziomu A1 oznacza umiejętność posługiwania się ok. 1000 najpopularniejszych słów. Poziom B1 oznacza dołożenie kolejnego tysiąca, w tym trudnych do opanowania idiomów lub czasowników frazalnych. Poziom B2 to już 4 tys. słów, z których wiele posiada więcej niż jedno znaczenie, a ich prawidłowe użycie zależy nie tylko od znaczenia, ale także kontekstu. Z tego też powodu opanowanie tylko słownictwa stanowi wyzwanie, które zajmuje więcej czasu.

 

Dodatkowo, od poziomu B1 wprowadzamy niełatwe konstrukcje gramatyczne, które także wymagają czasu, aby je opanować i płynnie się nimi posługiwać. Trzeci powód to zakres tematyczny w obrębie którego uczniowie posługują się językiem angielskim. Podczas gdy do poziomu B1 jest on ograniczony do tematów z życia codziennego, w trakcie późniejszej nauki obejmuje on także tematy abstrakcyjne, co oznacza wydłużony czas nauki potrzebnej do swobodnego poruszania się w takiej tematyce.


Pytanie:

odpowiedź:

Czy każde dziecko musi przystąpić do egzaminu? 

Podejście do egzaminu nie jest celem samym w sobie, ważna jest też droga do celu. W trakcie przygotowań rozwijamy wszystkie 4 kompetencje językowe, poznajemy pomocne w szkole strategie egzaminacyjne i rozwiązujemy zadania testowe. Testy zawierają praktyczne zadania, z którymi uczniowie mogą mieć do czynienia na co dzień oraz pomagają Twojemu dziecku usystematyzować posiadaną wiedzy i sprawniej dobierać prawidłowe środki językowe.

Każdy Zgłoskowicz zapoznaje się z formatem egzaminu co pomaga zniwelować strach przed prawdziwym testem. Ostateczną decyzję można podjąć po uzyskaniu wyniku testu próbnego. Sesje egzaminacyjne odbywają się w siedzibie Złotych Zgłosek w gronie znanych Zgłoskowiczom uczniów, co również pomaga czuć się pewniej. Jeśli dziecko czuje, że chciałoby podjąć wyzwanie, a wyniki testów próbnych są zachęcające - polecamy podejście do testu. 


pytanie:

odpowiedź:

Ile jest osób w grupie?

Maksymalnie 8. To pozwala nauczycielowi poświęcić uwagę każdemu uczniowi z osobna, ale też zorganizować gry i ćwiczenia na mówienie w grupach i parach.


Pytanie:

Odpowiedź:

Czy jest możliwość indywidualnych zajęć?

 

Nie udzielamy korepetycji, ponieważ dzieci najlepiej się uczą i rozwijają swoje kompetencje w grupie. Na odmianę od dorosłych nie boją się popełnić błąd i „wyjść na głupka”. Odrabianie szkolnych lekcji o rozdział do przodu czyni dziecko zależnym od pomocy nauczyciela, pomaga rozwiązywać zadania do testów i zapewnia dobre oceny w szkole, ale nie uczy samodzielności językowej i nie skupia się na rozwijaniu wszystkich 4 umiejętności, na których nam zależy w Złotych Zgłoskach: rozumieniu ze słuchu, czytaniu, pisaniu i MÓWIENIU. 


Masz więcej pytań?

Chętnie na nie odpowiemy!


Zadzwoń do nas lub zostaw wiadomość, a my oddzwonimy lub odpiszemy w ciągu 24 godzin.

663 83 00 20 - Dominik RygorowiczPODOBA CI SIĘ NASZE PODEJŚCIE DO NAUCZANIA?

Wyślij zgłoszenie i zarezerwuj miejsce w grupie. Jako kameralna szkoła mamy ich ograniczoną ilość, a we wrześniu często brakuje już wolnych miejsc.