brzmi znajomo?

Twoje dziecko idzie do „zerówki” i chcesz mieć pewność, że poradzi sobie w pierwszej klasie? Albo jesteś Mamą (Tatą) pierwszaka i martwisz się jak mu pójdzie nauka czytania i pisania? A może Twoje dziecko uczy się angielskiego już od kilku lat i wydaje Ci się, że wciąż niewiele potrafi? Mamy na to sposób!

English, please!

Ruch

Motywacja


Zajęcia w Złotych Zgłoskach prowadzimy tylko po angielsku.

 

Zgłoskowicze potrafią:

 

 • zerówkowicz w odpowiedniej sytuacji powie „I’m so sorry!”
 • pierwszaki opowiedzą o swoich ulubionych owocach i warzywach „I like tomatoes, I like potatoes, I like carrots-yummy,yummy!”
 • drugoklasista zamówi jedzenie i picie „An orange juice, please! Can I have a lemonade?”
 • trzecioklasista opowie o swoich zainteresowanich „I like tennis. I’m good at it” i opisze obrazek „The baby is in the garden under a tree. It’s sleeping.”

Uczymy metodą Reagowania Całym Ciałem (Total Physical Response). 

 

Zgłoskowiczom pomagają:

 • gesty, które pozwalają zapamiętać znaczenie nowych słów („a hamster” – dziecko nadyma policzki)
 • ruchy, które obrazują znaczenie słów w piosence. Np, „I like potates” – dziecko głaszcze się po brzuchu
 • zabawne historyjki, których odgrywanie pozwala zapamiętać przydatne zdania. („Don’t eat the chocolate!” –dziecko macha rękami)
 • scenki obyczajowe pełne przydatnych zwrotów. (”Mum, can I watch the detective film?”- dziecko robi oczy ze Shreka i błagalnie składa ręce).

 

Robimy wszystko, żeby rozkochać dzieci w angielskim.

 

Zgłoskowicze uwielbiają:

 • gry i zabawy przy tablicy multimedialnej. Pomagają one w ciekawy i nowoczesny sposób uczyć się słówek i je powtarzać
 • śmieszne filmiki i historyjki animowane, na które dzieci z utęsknieniem czekają i z których podłapują przydatne zwroty („Let’s play darts!”)
 • gry ruchowe, które sprawiają, że dzieci realizują potrzebę ruchu i uczą się przez zabawę
 • tworzenie własnych prac projektowych i ich przedstawianie całej klasie
 • przygotowania i udział w testach Cambridge dla najmłodszych, które dają poczucie sukcesu (od 3 SP wzwyż).


INTENSYWNY kurs, AMBITNY PROGRAM

Zgłoskowicze robią szybkie postępy i w przyszłości są przygotowani do szkolnych egzaminów z co najmniej dwuletnim wyprzedzeniem. Poziom samodzielności potwierdzony międzynarodowym certyfikatem B2 First (FCE) w wieku 16 lat jest u nas standardem! 

 

·      72 lekcji od połowy września do końca czerwca (zgodnie z kalendarzem MEN)

·      2 x tygodniu po 45 minut ("zerówka"), 60 minut (1, 2 klasa), 90 minut (3 klasa)

·      odpowiednio 54, 72 i 108 godzin zegarowych (nie lekcyjnych!) w roku szkolnym 


co zapewniamy?

 

üOsłuchanie się z angielskim w „zerówce” ułatwia Zgłoskowiczom naukę czytania i pisania w klasie 1. Dużo łatwiej jest dziecku zapamiętać jak wizualnie wygląda słowo „eight” i nauczyć się je pisać, gdy już je zna, niż uczyć się nazw cyfr, ich wymowy, czytania oraz pisania na raz.

 

üNauka praktycznych zwrotów od początku pozwala Zgłoskowiczom mówić w obcym języku (w odpowiednim do ich wieku i poziomu zaawansowania zakresie). Przykładowo, w domu dzieci spontanicznie mówią do Rodziców przy stole: „Mummy, fish, please!”

 

ü Zapewniamy rozwój wszystkich 4 umiejętności - rozumienia ze słuchu, czytania, pisania i mówienia.

 

üOszczędzamy Zgłoskowiczom ocen, kartkówek i testów z rozdziału, które potrafią być stresujące. Zamiast tego stosujemy oceny opisowe.

 

üIntensywny i ambitny program Złotych Zgłosek zapewnia samodzielność uczniów pod względem nauki w szkole. To o jeden powód zmartwień dla Rodzica mniej.


Opinie o złotych Zgłoskach

Fantastyczne miejsce! Widać, że dla właścicieli prowadzenie tej szkoły to jest pasja, a nie obowiązek. 

Wspaniała kadra! Serdeczna i ciepła atmosfera. Ogromne i niespotykane w dzisiejszych czasach zaangażowanie w edukację dzieci.

A dzieci? No cóż, moje dziecko uwielbia zajęcia w Złotych Zgłoskach, a postępy widać już po miesiącu. Polecam!

Ola Krzak

Fantastyczne miejsce! Widać, że dla właścicieli prowadzenie tej szkoły to jest pasja, a nie obowiązek. 

Wspaniała kadra! Serdeczna i ciepła atmosfera. Ogromne i niespotykane w dzisiejszych czasach zaangażowanie w edukację dzieci.

A dzieci? No cóż, moje dziecko uwielbia zajęcia w Złotych Zgłoskach, a postępy widać już po miesiącu. Polecam!

Ola Krzak

Dziękujemy za ten rok ze Złotymi Zgłoskami! Leon uwielbia zajęcia, zawsze idzie na nie z radością. Widzimy jego zapał i coraz większą śmiałość - jesteśmy obecnie na wakacjach w Hiszpanii, a on swobodnie zamawia jedzenie w restauracji, robi zakupy i, co najważniejsze, jest w tym bardzo śmiały.

 

Dopytywał czy po wakacjach wraca do swojego ulubionego nauczyciela Moyo. ;) Pozdrawiamy i do zobaczenia!

 

Natalia Belowska

 
Bardzo kompetentni nauczyciele z indywidualnym podejściem do każdego ucznia. Wymagający i profesjonalni. Atmosfera - super! 


Katarzyna Sołowińska


najczęściej zadawane pytania

Pytanie:

Czy moje dziecko na pewno zrozumie nauczyciela mówiącego po angielsku?


Odpowiedź:

Nasza w tym głowa, aby tak się stało. Używamy gestów, mimiki twarzy, obrazków a także dopasowanego do wieku i poziomu dzieci słownictwa, powtarzalnych zwrotów i odpowiedniego tempa mówienia, a konkretna sytuacja, przykład osobisty nauczyciela i inni uczniowie wykonujący to samo zadanie pomagają dzieciom odnaleźć się w nowej dla nich sytuacji i z czasem się przyzwyczaić (zazwyczaj nie dłużej niż kilka tygodni).


pytanie:

Odpowiedź:

Jak dowiem się czy moje dziecko robi postępy?

Zauważysz to po tym, że Twoje dziecko chętnie idzie na angielski, śpiewa piosenki, bawi się w domu lub spontanicznie mówi do Ciebie po angielsku. Otrzymasz od nas także ocenę opisową w której opiszemy każdą umiejętność Twojego dziecka. W celu uzyskania niezależnej oceny zewnętrznej zapraszamy do zapisania dziecka na test dla najmłodszych Cambridge (od 3 klasy SP wzwyż).


Pytanie:

Odpowiedź:

Moje dziecko już chodziło wcześniej na angielski. W jakiej grupie się znajdzie?

Wspólnie z metodykiem wybieramy dla dziecka odpowiednią grupę biorąc pod uwagę jego wiek, klasę do której uczęszcza w szkole oraz faktyczny poziom zaawansowania a w niektórych przypadkach także inne kryteria (takie jak dojrzałość emocjonalna dziecka, trudności w nauce itd.). Skontaktuj się z nami, żeby dowiedzieć się więcej.


pytanie:

odpowiedź:

Ile jest osób w grupie?

Maksymalnie 8. To pozwala nauczycielowi poświęcić uwagę każdemu uczniowi z osobna, ale też zorganizować gry i ćwiczenia na mówienie w grupach i parach.


pytanie:

odpowiedź:

Czy jest możliwość indywidualnych zajęć?

Nie udzielamy korepetycji, ponieważ dzieci najlepiej się uczą i rozwijają swoje kompetencje w grupie. Na odmianę od dorosłych nie boją się popełnić błąd i „wyjść na głupka”. Odrabianie szkolnych lekcji o rozdział do przodu czyni dziecko zależnym od pomocy nauczyciela, pomaga rozwiązywać zadania do testów i zapewnia dobre oceny w szkole, ale nie uczy samodzielności językowej i nie skupia się na rozwijaniu wszystkich 4 umiejętności, na których nam zależy w Złotych Zgłoskach: rozumieniu ze słuchu, czytaniu, pisaniu i MÓWIENIU. 


pytanie:

odpowiedź:

Czy mogę poczekać na swoje dziecko w szkole z jego młodszym rodzeństwem?

Oczywiście, zapraszamy do złotozgłoskowej poczekalni, gdzie można wygodnie rozsiąść się na kanapie lub krzesłach.

 

Dzieci moją spędzić tu czas przed zajęciami, odrobić prace domowe czy poczekać na rodziców po lekcji. Nad bezpieczeństwem Zgłoskowiczów czuwa opiekunka do dzieci Pani Natalia. Powita promiennym uśmiechem, pomoże odwiesić kurtkę, znaleźć czapkę, zaparkować hulajnogę, zrobi herbatkę miętową na ból brzucha i zadzwoni do rodzica w razie potrzeby.


Masz więcej pytań?

Chętnie na nie odpowiemy!


Zadzwoń do nas lub zostaw wiadomość, a my oddzwonimy lub odpiszemy w ciągu 24 godzin.

78 23 84 333 - Swietłana Lewiszko PODOBA CI SIĘ NASZE PODEJŚCIE DO NAUCZANIA?

Wyślij zgłoszenie i zarezerwuj miejsce w grupie. Jako kameralna szkoła mamy ich ograniczoną ilość, a we wrześniu często brakuje już wolnych miejsc.