poznaj nas bliżej

Drogi Rodzicu!

Złote Zgłoski to Rodzinna Szkoła Języka Angielskiego dla dzieci i młodzieży w Miasteczku Wilanów,  założona w 2011 r. przez rodzinę dla rodzin.

 

Nasza misja

Pomagamy naszym uczniom pokonać drogę od nowicjusza do geniusza.


Swietłana Lewiszko, dyrektorka

Nazywam się Swietłana Lewiszko i pomagam Zgłoskowiczom stawiać pierwsze kroki na drodze od nowicjusza do geniusza.


Uczę angielskiego dzieci, młodzież a także dorosłych od 17 lat i naprawdę kocham to robić!

 

Jestem wielką fanką testów i egzaminów Cambridge i cieszę się, gdy nastawienie dzieci zmienia się z:” O, nie! Test!” na „A kiedy kolejny test?”

 

Jestem także egzaminatorem ustnym na 8 poziomach zaawansowania i cieszę się, gdy kandydaci wychodzą z sali z uśmiechem na twarzy.

 

Mój największy sukces? Gdy uczeń zaczyna „żyć angielskim”: słucha muzyki, ogląda telewizję, czyta książki w oryginale a nawet ćwiczy fitness po angielsku; wyjeżdża za granicę i świetnie sobie radzi.

 

W wolnym czasie lubię spacerować ze swoimi dwoma mopsami i uczyć je sztuczek.

Dominik Rygorowicz, dyrektor

Mam na imię Dominik i uczę „od zawsze” :) Często można mnie spotkać w Złotych Zgłoskach na zajęciach z ostatnimi klasami szkoły podstawowej i licealistami.

 

Moi uczniowie na pewno powiedzą o mnie, że kładę szczególny nacisk na poszerzanie ich słownictwa oraz precyzyjne wypowiedzi pisemne. Często „męczę” ich pytaniami o synonimy, ale równie często biję im brawo, gdy zamiast wszechobecnego 'great' usłyszę od nich 'splendid' lub 'marvellous'. Poza tym dużo się uśmiecham na zajęciach i często wywołuję do odpowiedzi.

 

W tym „szaleństwie” jest metoda – moi uczniowie regularnie zdają egzaminy Cambridge English z wyróżnieniem, i właśnie z mówienia dostają najwięcej punktów. Nic dziwnego – jestem czynnym egzaminatorem na wszystkich poziomach od A2 aż po C2. Ze mną żaden egzamin nie ma tajemnic! Poza tym uczę angielskiego, aby moi uczniowie się skutecznie porozumiewali za granicą, dlatego wysoko stawiam im poprzeczkę.

 

Wolny czas spędzam z rodziną (ze szczególnym uwzględnieniem naszych mopsów) lub... pielęgnując swoją kolekcję obuwia, którego jestem wielkim fanem! 

Irmina, super lektorka

Języka angielskiego zaczęłam się uczyć dosyć późno, ponieważ w mojej szkole podstawowej nauczano jedynie języka niemieckiego. Jednak kiedy już zaczęłam, od samego początku bardzo się polubiliśmy i po kilku latach nauki postanowiłam, że właśnie z językiem angielskim zwiążę swoje życie studenckie, a potem zawodowe. Dużą przyjemność sprawiało mi poznawanie kolejnych aspektów języka. Równie mocno lubiłam zajęcia z kultury, wymowy, jak i zapamiętywanie nowych słówek oraz zasad gramatyki.

Na zajęcia przynoszę ze sobą zapas cierpliwości i pozytywnego nastawienia. Uważam, że te dwa elementy są potrzebne żeby uczniowie poczuli się pewnie w obliczu nowych wyzwań językowych. Najbardziej lubię kiedy w mojej klasie udaje mi się osiągnąć równowagę pomiędzy dobrą zabawą, a poznawaniem nowych rzeczy.

 Prywatnie jestem mamą dwóch dzieci. Wolny czas spędzam najczęściej z rodziną organizując mniejsze i większe wycieczki. Lubię gotować, najczęściej dania kuchni włoskiej, a teraz w przygotowywaniu pizz i makaronów towarzyszy mi dwójka małych pomocników. Pochodzę z gór więc zawsze były mi bliskie wycieczki górskie, a zimą jazda na snowboardzie, które nadal staram się  kontynuować; ostatniej zimy moja starsza córka również złapała bakcyla narciarstwa :) .

Magda, super lektorka

Jestem Magda i od ponad 15 lat pomagam swoim uczniom odkrywać fascynujący świat języka angielskiego i kultury anglosaskiej.

Angielski jest moją pasją - jestem absolwetnką anglistyki oraz dwóch innych kierunków studiów, w tym jednego na brytyjskim uniwersytecie. 

Przez 6 lat mieszkałam i pracowałam w Londynie, mieście o niesamowitej atmosferze i energii. 

Swoim entuzjazmem staram się dzielić także ze swoimi kursantami, ponieważ język to coś więcej niż reguły gramatyczne - to inny sposób postrzegania świata.

 

Angielski towarzyszy mi nie tylko w życiu zawodowym, ale także życiu codziennym - prywatnie jestem mamą dwujęzycznych dzieciaków. 

 

Dzieci są dla mnie dużą inspriracją. Ich pomysłowość i wyobraźnia zdają się nie mieć granic. Uwielbiam towarzyszyć dzieciom w procesie uczenia się i obserwować jak stopniowo komunikowanie się po angielsku staje się dla nich naturalne.

 

Czas wolny najchętniej spędzam z rodzicną na rowerowych eskapadach po bliższej i dalszej okolicy.

Natalia, troskliwa opiekunka dzieci w poczekalni

Cześć wam! Jestem Natalia

 

Teraz mym królestwem jest poczekalnia

 

W Złotych Zgłoskach na was czekam

 

I od wejścia się uśmiecham

 

Będę codziennie otwierać wam drzwi

 

Mam nadzieję, że poznamy się w mig!


Lubię układać puzzle i czytać


I zmoim pieskiem na spacer pomykać

 

 

A czy Ty masz zwierzaka? Lub ulubionego pluszaka?

 

Opowiedz mi o wszystkim jak się spotkamy

 

Wspólne tematy w mig odszukamy!

 

 

śp. Ela, opiekunka dzieci w poczekalni

odeszła 11.10.2020, ale została w naszych złotozgłoskowych sercach.

Witam wszystkich uczniów naszej szkoły!

Mam na imię Ela i strasznie się cieszę, że będę tą pierwszą osobą, która Was przywita. Cudownie będzie jeśli Wy też odpowiecie mi uśmiechem i, oczywiście, : "Hello, Ela!" 

Będzie super, jeśli razem spróbujemy odrobić lekcje zadane przez lektora (jeśli wyjątkowo zabrakło Wam czasu w domu :). 

Pamiętajcie, że jestem tu dla Was.