poznaj nas bliżej

Drogi Rodzicu!

Złote Zgłoski to Rodzinna Szkoła Języka Angielskiego dla dzieci i młodzieży w Miasteczku Wilanów,  założona w 2011 r. przez rodzinę dla rodzin.

 

Nasza misja

Pomagamy naszym uczniom pokonać drogę od nowicjusza do geniusza.


Swietłana Lewiszko, dyrektorka

Nazywam się Swietłana Lewiszko i pomagam Zgłoskowiczom stawiać pierwsze kroki na drodze od nowicjusza do geniusza.


Uczę angielskiego dzieci, młodzież a także dorosłych od 20 lat i naprawdę kocham to robić!

 

Jestem wielką fanką testów i egzaminów Cambridge i cieszę się, gdy nastawienie dzieci zmienia się z:” O, nie! Test!” na „A kiedy kolejny test?”

 

Jestem także egzaminatorem ustnym na 8 poziomach zaawansowania i cieszę się, gdy kandydaci wychodzą z sali egzaminacyjnej z uśmiechem na twarzy.

 

Mój największy sukces? Gdy uczeń zaczyna „żyć angielskim”: słucha muzyki, ogląda telewizję, czyta książki w oryginale a nawet ćwiczy fitness po angielsku; wyjeżdża za granicę i świetnie sobie radzi.

 

W wolnym czasie lubię spacerować ze swoimi dwoma mopsami i uczyć je sztuczek.

Dominik Rygorowicz, dyrektor

Mam na imię Dominik i uczę „od zawsze” :) Często można mnie spotkać w Złotych Zgłoskach na zajęciach z ostatnimi klasami szkoły podstawowej i licealistami.

 

Moi uczniowie na pewno powiedzą o mnie, że kładę szczególny nacisk na poszerzanie ich słownictwa oraz precyzyjne wypowiedzi pisemne. Często „męczę” ich pytaniami o synonimy, ale równie często biję im brawo, gdy zamiast wszechobecnego 'great' usłyszę od nich 'splendid' lub 'marvellous'. Poza tym dużo się uśmiecham na zajęciach i często wywołuję do odpowiedzi.

 

W tym „szaleństwie” jest metoda – moi uczniowie regularnie zdają egzaminy Cambridge English z wyróżnieniem, i właśnie z mówienia dostają najwięcej punktów. Nic dziwnego – jestem czynnym egzaminatorem na wszystkich poziomach od A2 aż po C2. Ze mną żaden egzamin nie ma tajemnic! Poza tym uczę angielskiego, aby moi uczniowie się skutecznie porozumiewali za granicą, dlatego wysoko stawiam im poprzeczkę.

 

Wolny czas spędzam z rodziną (ze szczególnym uwzględnieniem naszych mopsów) lub... pielęgnując swoją kolekcję obuwia, którego jestem wielkim fanem! 

Paulina, troskliwa opiekunka dzieci w poczekalni

Cześć !


Jestem Paulina, spotkacie mnie w Zgłoskowej Poczekalni. Będę pierwszą osobą, która Was powita w progach szkoły. Razem miło spędzimy czas w oczekiwaniu na rozpoczęcie zajęć.

Jestem tu przede wszystkim dla Was - możecie zwrócić się do mnie z każdym problemem, poprosić o pomoc, opowiedzieć o swoim ukochanym zwierzątku, czy nadchodzącym sprawdzianie. Zawsze znajdziemy wyjście z kłopotliwej sytuacji. 🙂

W wolnym czasie najchętniej spaceruję po lesie. Uwielbiam obserwować zwierzęta i poznawać rośliny. Chętnie czytam przyrodnicze książki i maluję naturę.

 

Do zobaczenia w Złotych Zgłoskach!

 

Irmina, super lektorka

Języka angielskiego zaczęłam się uczyć dosyć późno, ponieważ w mojej szkole podstawowej nauczano jedynie języka niemieckiego. Jednak kiedy już zaczęłam, od samego początku bardzo się polubiliśmy i po kilku latach nauki postanowiłam, że właśnie z językiem angielskim zwiążę swoje życie studenckie, a potem zawodowe. Dużą przyjemność sprawiało mi poznawanie kolejnych aspektów języka. Równie mocno lubiłam zajęcia z kultury, wymowy, jak i zapamiętywanie nowych słówek oraz zasad gramatyki.

Na zajęcia przynoszę ze sobą zapas cierpliwości i pozytywnego nastawienia. Uważam, że te dwa elementy są potrzebne żeby uczniowie poczuli się pewnie w obliczu nowych wyzwań językowych. Najbardziej lubię kiedy w mojej klasie udaje mi się osiągnąć równowagę pomiędzy dobrą zabawą, a poznawaniem nowych rzeczy.

 Prywatnie jestem mamą dwóch dzieci. Wolny czas spędzam najczęściej z rodziną organizując mniejsze i większe wycieczki. Lubię gotować, najczęściej dania kuchni włoskiej, a teraz w przygotowywaniu pizz i makaronów towarzyszy mi dwójka małych pomocników. Pochodzę z gór więc zawsze były mi bliskie wycieczki górskie, a zimą jazda na snowboardzie, które nadal staram się  kontynuować; ostatniej zimy moja starsza córka również złapała bakcyla narciarstwa :) .

Magda, super lektorka

Jestem Magda i od ponad 15 lat pomagam swoim uczniom odkrywać fascynujący świat języka angielskiego i kultury anglosaskiej.

Angielski jest moją pasją - jestem absolwetnką anglistyki oraz dwóch innych kierunków studiów, w tym jednego na brytyjskim uniwersytecie. 

Przez 6 lat mieszkałam i pracowałam w Londynie, mieście o niesamowitej atmosferze i energii. 

Swoim entuzjazmem staram się dzielić także ze swoimi kursantami, ponieważ język to coś więcej niż reguły gramatyczne - to inny sposób postrzegania świata.

 

Angielski towarzyszy mi nie tylko w życiu zawodowym, ale także życiu codziennym - prywatnie jestem mamą dwujęzycznych dzieciaków. 

 

Dzieci są dla mnie dużą inspriracją. Ich pomysłowość i wyobraźnia zdają się nie mieć granic. Uwielbiam towarzyszyć dzieciom w procesie uczenia się i obserwować jak stopniowo komunikowanie się po angielsku staje się dla nich naturalne.

 

Czas wolny najchętniej spędzam z rodzicną na rowerowych eskapadach po bliższej i dalszej okolicy.

Moyo, super teacher

Hello I'm Ngonidzashe.

I'm from Zimbabwe and I've been in Poland since 2016.

 

I work as an English Teacher because I love teaching the English language and assisting students to uncover and discover the amazing opportunities which come with the knowledge of English.

 

I believe the journey to English fluency and proficiency should be fun, enriching and empowering for a student. 

My goal is to equip students with the necessary language skills in order for them to be able to independently and confidently use the language in any setting, be it social or professional.

 

So enough talk, let’s get to work… and let’s have some fun while we are at it!!

 

Let’s go! 

Shiv, super teacher

Hey boys and girls!

 

Hi, I'm Shiv! I come from the mystical land of India.

I've been residing in Warsaw since 2017 and currently I work as an English teacher and actor/commercial model.

I graduated with a degree in Computer Science but I have been teaching English 
since the last year of my studies. Why? Cuz that is something I've always loved!

If you think "English is boring!", YOU ARE LEARNING IT IN A TOTALLY WRONG WAY! It is one of the most fun languages to learn and speak.

Just like some of you, I hated grammar as a kid which made me hate learning English. So I try my best to become the fun and cool teacher that I've always wanted!

Buckle up and join me on an adventurous journey to learn English in the most practical and fun way, with real-life based games, exercises and much more! (and yes, ... some of my games and tasks also include using your mobile phone and digital media).

See you in class!

Klaudia, super lektorka

Cześć, jestem Klaudia.

Uczę języka angielskiego tak jak sama chciałabym być uczona. Jestem wielką fanką nowoczesnych technologii w edukacji.

 

Na moich lekcjach skupiam się głównie na tym, aby uczniowie wartościowo spędzali czas na nauce języka angielskiego, ale jednocześnie dobrze się bawili i korzystali z edukacyjnych nowości.

Bardzo się cieszę, że w tym roku będę uczyć kolejnych Zgłoskowych kursantów.


See you in the classroom!

śp. Ela, opiekunka dzieci w poczekalni

odeszła 11.10.2020, ale została w naszych złotozgłoskowych sercach

Witam wszystkich uczniów naszej szkoły!

Mam na imię Ela i strasznie się cieszę, że będę tą pierwszą osobą, która Was przywita. Cudownie będzie jeśli Wy też odpowiecie mi uśmiechem i, oczywiście, : "Hello, Ela!" 

Będzie super, jeśli razem spróbujemy odrobić lekcje zadane przez lektora (jeśli wyjątkowo zabrakło Wam czasu w domu :). 

Pamiętajcie, że jestem tu dla Was.