EGZAMINY CAMBRIDGE DLA młodzieży

Twoje nastoletnie dziecko uczy się angielskiego od kilku lat, ale potrzebuje uporządkować swoją wiedzę ? Chcesz wiedzieć, ile już potrafi i jakie ma mocne strony? Zaufaj niezależnej ocenie ekspertów Cambridge, zapisz swoje dziecko na test!

Dlaczego my?

Złote Zgłoski – to Centrum Przygotowujące do Testów i Egzaminów Cambridge English Qualifications.

 

Zgłoskowicze przygotowują się do egzaminów dla młodzieży w ramach zajęć oraz piszą bezpłatne próbne testy, a osoby chętne mogą podejść do prawdziwego egzaminu w siedzibie Złotych Zgłosek.

 

Właściciele marki -czynni egzaminatorzy  - czuwają nad odpowiednim przygotowaniem Zgłoskowiczów.

 

Niezmiernie się cieszymy z osiągnięć Patrycji. Jesteśmy z niej bardzo dumni. Jednocześnie też dziękujemy (...) całym Złotym Głoskom za tak wspaniałe prowadzenie i nauczanie dzieci w tym naszej córki :) Biorąc pod uwagę jej postępy zapewne w czerwcu znowu przystąpi do egzaminu w British Council na kolejnym wyższym poziomie.

 

 

Paula SikoraCo Zgłoskowicze zyskują dzięki egzaminom Cambridge?

Przygotowania do międzynarodowych egzaminów z języka angielskiego Cambridge English Qualifications posiadają kilka niezaprzeczalnych zalet:

  • Co najważniejsze, pozwalają starszym uczniom na uporządkowanie posiadanej wiedzy teoretycznej oraz praktycznej
  • Po drugie, pozwalają opanować praktyczne umiejętności oraz zdobyć wiedzę jak posługiwać się językiem angielskim w skuteczny sposób
  • Kolejną zaletą jest to, że pozwalają zdobyć formalne potwierdzenie swoich umiejętności; w CV można wpisać "angielski: CEFR B2 (Cambridge English Qualifications) ", a międzynarodowe uczelnie  oraz pracodawcy na całym świecie uznają je za świadectwo umiejętności
  • w Złotych Zgłoskach lubimy zewnętrzną ocenę, dlatego regularnie organizujemy sesje egzaminacyjne na które z roku na rok zapisuje się coraz więcej kandydatów.

kliknij, żeby powiększyćSprawdź wszystkie 4 umiejętności swojego dziecka

słuchanie

czytanie i pisanie

mówienie


Przygotowania do egzaminów Cambridge pozwalają rozwijać wszystkie umiejętności komunikacyjne. 

 

Od prostych kilkuzdaniowych komunikatów z życia codziennego, poprzez dialogi i wywiady aż po rozbudowane prezentacje, rozwijamy umiejętność słuchania tak, aby Zgłoskowicze zawsze rozumieli co słyszą po angielsku.

 

Krótkie historyjki, rozbudowane opowieści czy może urywki prawdziwych książek lub artykułów? Każdy kolejny poziom przygotowuje Zgłoskowiczów do czytania ze zrozumieniem coraz to dłuższych i bardziej skomplikowanych tekstów.

 

Mail, recenzja czy rozbudowany esej? Pisanie nie ma żadnych tajemnic przed Złotozgłoskowiczami, a nabyte umiejętności pozwalają im na sprawną komunikację pisemną od internetu aż po uniwersytet.

 

Które miejsce jest lepsze na wakacje? Jak można poprawić jakość życia w Warszawie? Czy ochrona zabytków powinna być finansowana przez rząd? Z nami Złotozgłoskowicze nauczą się jak prowadzić rozbudowane rozmowy na każdy temat.

Coraz wyżej

Ucząc się w Złotych Zgłoskach Twoje dziecko może podejść do następujących egzaminów Cambridge:

  • 12 lat - A2 KEY - pełne opanowanie podstaw
  • 13-14 lat - B1 Preliminary - przygotowanie do matury z języka angielskiego na poziomie podstawowym 
  • 15-16 lat - B2 First - opanowanie poziomu matury zaawansowanej 
  • 18-19 lat - C1 Advanced - tylko dla orłów

 Uzyskaj obiektywne wyniki

Po około 6 tygodniach KAŻDE dziecko otrzymuje świadectwo egzaminacyjne, a wyniki można sprawdzić samodzielnie w internecie poprzez indywidualny login i hasło.

 

Wynik przedstawiony jest w postaci wyniku punktowego oraz określonego poziomu, na jakim został zdany egzamin – do zdania egzaminu należy uzyskać pomiędzy 60 a 70% możliwych punktów do zdobycia. 


Wszyscy nasi kandydaci zdają egzaminy Cambridge , a niektórzy uzyskują nawet certyfikat na wyższym poziomie od tego, na którym zdawali egzamin. 


Najczęściej zadawane pytania

Pytanie:

Odpowiedź:

Czy szkoły państwowe uznają egzaminy Cambridge?

Niektóre szkoły uznają takie certyfikaty wstawiając dzieciom dodatkowe dobre oceny, dając promocję do bardziej zaawansowanej grupy lub dając dobre oceny za półrocze. Naszym głównym celem jest jednak zmotywować dziecko do nauki, dać poczucie sukcesu a także zapoznać z formatem testów Cambridge, aby w przyszłości podejście do najbardziej rozpoznawalnego na świecie egzaminu B2 First (FCE) było bułką z masłem.


Pytanie:

Odpowiedź:

Czy każde dziecko musi przystąpić do egzaminu? 

Podejście do egzaminu nie jest celem samym w sobie, ważna jest też droga do celu. W trakcie przygotowań rozwijamy wszystkie 4 kompetencje językowe, poznajemy pomocne w szkole strategie egzaminacyjne i rozwiązujemy zadania testowe. Testy zawierają praktyczne zadania, z którymi uczniowie mogą mieć do czynienia na co dzień: mówienie o sobie i swoich zainteresowaniach, uzyskiwanie i podawanie różnych informacji, znalezienie ważnych informacji w tekście lub rozumienie komunikatów. 

Każdy Zgłoskowicz zapoznaje się z formatem egzaminu co pomaga zniwelować strach przed prawdziwym testem. Ostateczną decyzję można podjąć po uzyskaniu wyniku testu próbnego. Sesje egzaminacyjne odbywają się w siedzibie Złotych Zgłosek w gronie znanych Zgłoskowiczom uczniów co również pomaga czuć się pewniej. Jeśli dziecko czuje, że chciałoby podjąć wyzwanie - polecamy podejście do testu. W przypadku dużego strachu lub niepewności nie ma przymusu.


Masz więcej pytań?

Chętnie na nie odpowiemy!


Zadzwoń do nas lub zostaw wiadomość, a my oddzwonimy lub odpiszemy w ciągu 24 godzin.

 

663 83 00 20 - Dominik Rygorowicz

 

współwłaściciel marki i czynny egzaminator ustny Cambridge English na 3 najwyższych poziomach zaawansowania