Northampton. Anglia co się zowie.

 

Dla kogo?

 

Dla młodzieży w wieku 10-17 lat. Poziomy znajomości języka angielskiego: A1-B1+.

 

Główne zalety.

 

Główne zalety wyjazdu do Northampton to znakomita kadra osiągająca znakomite rezultaty w pracy z młodzieżą, 24-godzinna opieka na obozowiczami, małe grupy do nauki języka angielskiego oraz bogaty program kulturalno-oświatowy. Zajęcia popołudniowe to znakomita okazja do integracji z osobami z różnych kultur a bogaty program wycieczkowy pozwoli poznać Anglię z wielu stron. Obóz jest przeznaczony dla maksymalnie 70 osób, reprezentujących kultury z całego świata. 

Lokalizacja.

 

Bosworth College w 200-tysięcznym Northampton, znajdującym się 100 km na północ od Londynu. Northampton jest znane przede wszystkim ze światowej jakości obuwia takich firm jak Crockett&Jones (unieśmiertelnione w serii o agencie 007), Edward Green czy Church's. Centralne usytuowanie pozwala na szybkie wycieczki czy to do Londynu, czy też do Cambridge lub Windsor. Bosworth College jest placówką akredytowaną przez British Council.

 

Plan zajęć dnia.

 

Od poniedziałku do piątku w godzinach porannych (oprócz śród), a także w godzinach wczesnopopołudniowych w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki odbywają się zajęcia z języka angielskiego w grupach do 10 osób w wymiarze 27 lekcji tygodniowo. Dla osób, które odbywają kurs z zajęciami dodatkowymi, odbywają się one cztery dni w tygodniu w godzinach popołudniowych.

 

PROMOCJA: w podstawowej cenie kursu osoby w wieku 13-18 lat mogą wybrać profil akademicki i naukę w języku angielskim przedmiotów pod kątem brytyjskiego odpowiednika egzaminu maturalnego. To znakomita okazja do zaznajomienia się ze specyfiką nauki akademickiej w języku angielskim!

  

W niedziele w godzinach wczesnopopołudniowych obozowicze jadą na wycieczki lokalne.

  

Od poniedziałku do piątku (oprócz śród) oraz w niedzielę popołudniu i wieczorem maja miejsce zajęcia integracyjne dla wszystkich obozowiczów.

 

Środa i sobota jest przeznaczana na całodzienną wycieczkę, po której następuje wieczorne spotkanie przy grillu.

 

Zakwaterowanie/posiłki.

 

Obozowicze zakwaterowani są w domach studenckich należących do college'u, w większości w pokojach 1- lub 2-osobowych, okazjonalne w 3-osobowych. Organizatorzy programu letniego dbają o to, by w pokoju nie mieszkały ze sobą osoby tej samej narodowości, które rozmawiałyby między sobą w swoim ojczystym języku zamiast angielskiego. Każdy dom studencki jest nadzorowany przez dorosłego opiekuna domu cały czas w trakcie przebywania na jego terenie obozowiczów, także w trakcie nocy. Domy studenckie są wyłącznie dla chłopców lub dziewcząt, nie ma mieszanych.

  

Posiłki odbywają się na terenie college'u w stołówce akademickiej 3 razy dziennie, rano, popołudniu i wieczorem.

 

Cena/ dojazd w przypadku wyjazdu dwutygodniowego.

 

GBP 1785 plus transfer z/na lotnisko (ok. GBP 50-60 na osobę). Cena obejmuje wszystkie wymienione wyżej usługi, w tym depozyt w wysokości GBP 65, zwracany w przypadku niewykorzystania w sytuacjach awaryjnych. Dodatkowy koszt to przelot samolotem - cena zależy od terminu zakupu i oscyluje wokół 500-900 złotych w dwie strony z bagażem nadawanym.

 

Każdy kolejny tydzień pobytu kosztuje GBP 875. Minimalny czas pobytu to dwa tygodnie.

 

Istnieje możliwość wzbogacenia kursu o dodatkowe zajęcia prowadzone w języku angielskim. W roku 2019 dodatkowe opcje obejmują zajęcia plastyczne, naukę tenisa, tworzenie filmów oraz gokarty. Prosimy o kontakt w razie zainteresowania tymi dodatkami.

 

Dojazd do Northampton.

 

Samolotem na lotnisko Luton w niedzielę poprzedzającą rozpoczęcie zajęć. W ramach obsługi znajdujemy najkorzystniejszą opcję przelotu dla Państwa. Optymalny moment na podjęcie decyzji o wyjeździe i rozpoczęciu poszukiwania lotów to najpóźniej początek marca.